Dotknij Swojej Płodności™

"Twoje jajeczkowanie zaczyna się w głowie"

Statystyki pokazują, że blisko 21% kobiet stara się o dziecko min. rok, a co czwarta kobieta może mieć obecnie problem z zajściem w ciążę. U większości z nich przyczyny tego stanu nie mają podłoża medycznego lecz są związane z kondycją psychiczną kobiety i stresem spowodowanym min. przez pracę i długotrwałym oczekiwaniem na dziecko.
           

PROGRAM

Dla kobiet, które pragną dziecka, ale napotykają na trudności związane z jego poczęciem. Każde nasze spotkanie, to konkretne kroki w kierunku stworzenia jak najlepszych warunków do powstania nowego życia.

Uzyskujemy to poprzez:

 • redukcję stresu, jaki towarzyszy tej trudnej sytuacji i jest następstwem długiego oczekiwania
 • poradzenie sobie z lękami związanymi z ciążą i przyszłym macierzyństwem
 • zniesienie blokad w psychice, które mogą mieć negatywny wpływ na płodność kobiety

Agnieszka Grobelna - ZnanyLekarz.pl  

Coaching płodności (fertility coaching) to nowa dziedzina, która wspiera osoby długo starające się o dziecko w dążeniu do ich celu. Koncentruje się na pracy z napięciami, w jakich znajdują się przyszła matka czy ojciec. Analizuje obecną sytuację i tworzy optymalny plan na przyszłość. Zdarza się, że stres tak mocno oddziałuje na psychikę kobiety, że jej organizm sam blokuje kolejne próby poczęcia dziecka.
 

Holistyczny Program dla Par


Jego celem jest wspieranie procesu leczenia niepłodności oraz stworzenie jak najlepszych warunków do poczęcia.

Rozmnażanie jest jedną z podstawowych funkcji życiowych człowieka obok oddychania i odżywiania. Jeżeli funkcja ta zostaje zaburzona, może to oznaczać, że w naszym ciele brakuje wewnętrznej równowagi. Stres, nieprawidłowe odżywianie, niedobory witaminowe oraz negatywne emocje mogą niekorzystnie wpływać na płodność. Program jest konkretnym działaniem, które wspiera proces leczenia niepłodności czyniąc go bardziej efektywnym. U osób biorących w nim udział obserwujemy znaczne zmniejszenie poziomu stresu, związanego z przedłużającymi się staraniami, pacjenci stają się spokojniejsi, odzyskują wiarę w powodzenie leczenia oraz biorą w nim czynny udział. Program może również stanowić doskonałe przygotowanie do zabiegów inseminacji lub In Vitro.

Na czym skupia się Program?

STRES

Ciągły stres związany z dniem codziennym i przedłużającymi się staraniami powoduje, że w naszym ciele stale krążą substancje tj. adrenalina i kortyzol. Na ich obecność reagują automatycznie mięśnie miednicy, które kurczą się i napinają. Zwiększone, stałe napięcie w tym obszarze powoduje, że krew dociera tam w zmniejszonej ilości. Macica, jajniki i jądra do prawidłowego funkcjonowania potrzebują odpowiedniego ukrwienia i odżywienia. Jak widać, stres może bezpośrednio wpływać na stan naszych narządów rozrodczych, dlatego, tak ważne jest jego codzienne uwalnianie. Do odzyskania wewnętrznej równowagi oraz rozluźnienia mięśni miednicy wykorzystujemy Platformę Schumanna, innowacyjne urządzenie medyczne emitujące drgania o częstotliwości identycznej jak drgania naszej Ziemi. Platforma dzięki swoim terapeutycznym właściwościom pozwala na uzyskanie głębokiego relaksu oraz zastosowana w odpowiednich dniach kobiecego cyklu, pozytywnie wpływa na owulację oraz ukrwienie macicy i jajników.  Prowadzony na Platformie, głęboki masaż brzucha pozwala znacznie szybciej likwidować  zastoje żylno-limfatyczne w narządach rozrodczych i przestrzeniach wokół nich, co w konsekwencji prowadzi do normalizacji ich czynności fizjologicznych.

ODŻYWIANIE

„Jesteś tym, czym jesz…” W myśl tej zasady uczymy Pary nowego sposobu odżywiania i suplementacji. Szczególnie u kobiet wprowadzenie odżywiania zgodnego z poszczególnymi fazami cyklu przynosi bardzo dobre efekty w postaci przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego i odpornościowego. Cykl kobiecy można podzielić na 4 fazy. Każda z tych faz ze względu na procesy w niej zachodzące potrzebuje innego sposobu odżywiania, innych produktów, które dostarczą potrzebne w danym cyklu witaminy i minerały. Praktyczna wiedza, jaką Para zdobywa podczas Programu przydaje się nie tylko podczas starań, ale procentuje również w okresie całej ciąży i późniejszego żywienia maluszka.

EMOCJE

Coraz częściej pojawiają się przypadki niepłodności idiopatycznej, czyli takiej, gdzie wszystko wydaje się funkcjonować prawidłowo a jednak ciąża się nie pojawia. W takiej sytuacji warto się zastanowić czy psychika nie jest tutaj czynnikiem decydującym. Lęk, żal, chęć stałej kontroli potrafią mieć negatywny wpływ na płodność a u osób szczególnie wrażliwych, nawet ją blokować. Człowiek w dzisiejszym świecie żyje w ciągłym pędzie i ma poczucie, że może wszystko kontrolować. Kiedy zaczyna zmagać się z niepłodnością, to właśnie fakt utracenia kontroli staje się najtrudniejszą rzeczą do zaakceptowania i powoduje, że człowiek czuje się bezsilny w obliczu tej choroby. Z uwagi na te wszystkie emocje, istotne jest, aby Para w tak trudnej dla siebie sytuacji nie zostawała sama.

Niepłodność jest szczególną chorobą, czasami wieloczynnikową, która niesie ze sobą różne emocje i dotyka najczulszych sfer człowieka. Dlatego, tak ważne jest wsparcie oraz kompleksowe działanie.
 

Próbowałam już tylu rzeczy, czy takie wsparcie na pewno przyniesie efekty?

Wszystko zależy od tego jak bardo przeszkadza ci obecny stan oraz czy jesteś gotowa zaangażować się w  proces zmiany i zaakceptować jego efekty.

 Program skierowany jest do kobiet:

 • świadomie przygotowujących się do macierzyństwa
 • starających się od ponad roku bezskutecznie o dziecko
 • które utraciły swoje dziecko w wyniku poronienia
   

Celem spotkań jest:

 • poprawić płodność kobiety przez odpowiednie odżywianie i suplementację
 • przygotować psychikę kobiety w taki sposób, aby stworzyć optymalne warunki do poczęcia
 • odnaleźć radości życia w dążeniu do upragnionego macierzyństwa
 • zrozumieć czym jest płodność i dlaczego chcę mieć dziecko
 • nauczyć się  „jestem szczęśliwa tu i teraz”  zamiast „będę szczęśliwa dopiero jak urodzę dziecko”
 • zobaczyć, nazwać i uwolnić emocje związane z długim oczekiwaniem
 • poznać swoje lęki, obaw i stawić im czoła
 • utworzyć konkretny plan działania na przyszłość oraz plan awaryjny w przypadku dalszych niepowodzeń
 • poprawić relacje z partnerem i otoczeniem
   

Jedna z opinii o Programie:

Gdybym nie podjęła pracy nad sobą w Programie "Dotknij swojej płodności" byłabym teraz sfrustrowaną, przygnębioną osobą z poczuciem bezsensu i porażki tego co robię, że w każdym aspekcie mojego życia (praca, niepłodność) jestem niepełnowartościowa. Nie miałabym tego luzu psychicznego, który mam teraz, nie byłoby we mnie tej siły i wiary, że sobie poradzę, nie dokonałabym zmian zawodowych w swoim obecnym życiu.
Jestem radośniejsza i spokojniejsza.
                                                                                         ~Gosia z Wrocławia

                                   Ty wiesz co już masz i jak się czujesz.

Ja chcę Ci pokazać co możesz mieć i jak możesz się poczuć.