Skarbnica wiedzy

Ciekawa wiedza dla Ciebie  

Zdrowy mężczyzna, zdrowy przyszły ojciec. Jak zwiększyć szansę na posiadanie potomstwa?

Poczęcie dziecka w takim samym stopniu zależy od zdrowia mężczyzny, co i kobiety. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że przyczyn problemów z płodnością pary należy upatrywać w 35% po stronie kobiety, w 35% po stronie mężczyzny, w 25% są to natomiast przyczyny wspólne i w 10% nieznane. Niestety w leczeniu problemów z płodnością, często o mężczyźnie się zapomina…

Mówmy o tym wprost

Na temat wzajemnych relacji partnerów starających się o dziecko rozmawiamy z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.

 


Pro Conceptio Femina zalecany jest dla kobiet planujących dzieci i pragnących wspierać swoją płodność.Bilanse Okołociążowe

Profilaktyczne Bilanse Biologiczne to zaawansowane badania diagnostyczne pozwalające ocenić stan równowagi biochemicznej w organizmie. Do prawidłowego poczęcia i rozwoju niezbędne są odpowiednie poziomy witamin, mikroelementów, kwasów tłuszczowych oraz równowaga w układzie immunologicznym. Jeśli nie zdiagnozowano innych przyczyn niepłodności, należy wziąć pod uwagę zaburzenia i deficyty na poziomie komórkowym, które mogą mieć wpływ na płodność pary.


Dlaczego mężczyzna nie chce zbadać nasienia i jak go przekonać?

Chociaż motywy kierujące w tym względzie każdą osobą mogą być różne i czasem bardzo trudne do odkrycia to jednak wydaje się, że najczęstszymi przyczynami niechęci i oporu przed wykonaniem badania nasienia są wymienione poniżej powody. Ważne jest, aby odkryć co jest głównym problemem w tym konkretnym przypadku (naszego męża, partnera czy przyjaciela) i dzięki temu użyć właściwych argumentów aby go przekonać.


Test owulacyjny Donna jest nowością na polskim rynku. Jest to mały mikroskop, wielkości szminki dzięki któremu, poprzez dyskretne oraz szybkie badanie śliny dowiesz się, czy owulacja miała miejsce. W czasie owulacji, ślina zmienia swoją strukturę krystaliczną. To właśnie wykrywa test DONNA. Dokładność wykrywania owulacji sięga 98%. Mikroskop powiększa obraz śliny 68-krotnie.